Cumhuriyet Sergisi

dtzBerlin Uluslararası Eğitim Kurumları olarak, sanata ve sanatçıya her zaman ve her yerde imkânlar doğrultusunda önem veriyoruz. Pandemi dolayısıyla okul gezilerimiz ve müze ziyaretleri gibi etkinlikleri maalesef yapamıyoruz.

Bizde, TAM Okulları olarak müzeyi okulumuza getirdik, okulumuzun sanat yönetmeni ve sanat danışmanı Sayın Berkay Akçay’ın öncülüğünde bizzat kendi eserleri olan plastik sanatlar alanındaki eserlerinin yanı sıra çocuklarımızın seramik ve ahşap alanında tasarladıkları eserlerden oluşan bir sergi hazırladık.

Sergimiz TAM Okulları Kurucusu Sayın Giray Akçay, TAM Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Levent Akçay ve TAM Okulları Sanat Danışmanı Berkay Akçay tarafından açılışı gerçekleşmiştir. Tüm bu eserlerin yanında okulumuzun İngilizce öğretmeni Merve Kılıç’a ait kübizm alanındaki resim çalışmaları, Görsel Sanatlar öğretmenimiz Sevilay Tuncay’ın Ebru Sanatı canlı performansı ve Sınıf Öğretmeni Asiye Fidancıoğlu’nun da canlı olarak ahşap performansı sergilenmiştir.

Sergi ziyaretinde çocuklarımıza; farklı eğitim alanlarındaki tecrübelere sahip okul müdürümüz, sınıf öğretmenlerimiz, Almanca öğretmenimiz, spor öğretmenimiz, sağlık çalışanımız ve okul psikoloğumuz da eşlik etmiştir. TAM Okulları mensupları olarak, sanata ve sanatçıya önem veriyor ve destekliyoruz.
“Gerçek sanat, sanatçıdaki dayanılmaz dürtüyle ortaya çıkar.”
Albert Einstein

Sanat dolu sağlıklı günler dileriz.